Makaleler » PROMOSYON » 2020 Ajanda fiyatları baskı türleri ve önemi

2020 Ajanda fiyatları baskı türleri ve önemi

2020 AJANDA

          2020 yılı için birçok firmanın ve markaların kullandığı promosyon türü olan ajanda iç kısmında 2020 yılının planları v.b şeyleri not almakta kullanılmaktadır.

Neden 2020 Ajanda Yaptırmak Gerekli?

          Ajandalar firmaların ve markaların yeni yıl geldiğinde en çok başvurduğu etkili tanıtım materyallerinden biridir. Neden diye sorarsanız eğer. Çünkü firmaların hediye ettiği müşterilerin elinin altında olacagı ve toplantılarda iş görüşmelerinde yanlarında bulundurcağı bir promosyon reklam türüdür. Toplu yerlerde ve masa üstlerinde genelde kullanıldığından ajanda üzerindekimarkanız logosu bilinirliğinizi ve markanızın unutulmamasını sağlar.

Ajanda'ya logo marka baskı nasıl yapılır?

        Ajandalara bir çok baskı türü uygulanır. Bunlardan en çok kullanılanı sıcak baskı yöntemidir. Sıcak baskı çinko metale uygulanıcak görselin kalıbının çıkartılması ile ajanda yüzeyine sıcak baskı ile uygulanır. Sıcak baskı türünü aşağıdaki örnek fotoğraflarda görebilirsiniz. Sıcak baskı yöntemi ajandayı daha kurumsal göstermekle birlikte daha kalıcı bir baskı türüdür.

Ajanda üzerine renkli baskı nasıl yapılır?

       Ajandaların üzerine sıcak baskı harici logonuzu renkli bir şekilde bastırmakta isteyenler olmaktadır. Renkli baskı için uv baskı yöntemi uygulanmaktadır. Bu yöntem ajandanın üzerine uygulanırken isterseniz bir fotoğraf bile basılcak sınırsız renk içermektedir. Bu baskı türü diğer baskı türlerinden bıraz daha maliyetli yüksek olmaktadır.

2018 Ajanda Sıcak baskıAcil ajanda baskısı nasıl yapılır?

  Acil ajanda baskıları lazer makinası ile lazer baskıya uygun bir ajanda seçilerek kalıp v.b şeyler gerektirmeden lazer kazıma yöntemi ile yapılabilmektedir. Bu yöntem her ajandaya uygulanmıcağı gibi uygulanan ajandada görünürlüğü sıcak baskı gibi olmamaktadır. Lazer baskılı bir ajanda örneğini aşağıda görebilirsiniz.

En ucuz 2020 ajanda fiyatları seçmek mantıklımı?

Piyasada birçok ajanda satılmakta tabiki müşterilerin bazıları direk fiyata bakmakta. Ama birşeyi gerçekten unutmaktalar. Ajandayı niye yaptırıyorlar?

Bunu şu şekilde yazabiliriz;

  • Müşteriye yeni yıl hediyesi vermek için
  • Müşterinin her an elinin altında olup sizi unutmaması için
  • Marka bilinirliğinin artması için
  • Yeni bir müşteriye giderken hediye götürmek amaçlı bunlar sadece bir kaçı okurken sizde zaten bir ajandanın ne kadar işe yarıcağını ve markanızı nasıl tanıtıcağını tahmin edebiliyorsunuzdur.   

         Peki ajanda yaptırırken fiyata çok takılıp en ucuz ajandayı seçtiğimizi düşünelim. Ucuz ajandalarda iç kağıtlar ucuz kağıtlar veya saman kağıtlar kullanılmaktadır. Bu ajandayı çok hafif yapmakla birlikte kalitesizde göstermektedir. Dış yüzeyleri parça ve en ucuz kaplamalarla kaplanmaktadır. Böyle bir ajanda kısa sürede şekli bozulup yıpranıp deforma olmaktadır. Yani 1 sene sizin markanızı temsil etmesi markanıza katkı sağlaması için yaptırdığınız ajanda markanızı yarı yolda bıraktı müşteriniz ajandayı çöpe attı veya bir başka firma veya rakip firmanızın daha kaliteli yaptırdığı ajanda ile yer değiştirdi. Sizde kaliteli ve uygun fiyatlı bir ajanda yaptırmak istiyorsanız ajandalar sayfamızı bu linkden inceliyebilirsiniz.

     Lazer baskı ajanda  

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Teklif Sepetim