Makaleler » Matbaa » Amerikan Servisin Kullanım Amacı

Amerikan Servisin Kullanım Amacı

Amerikan Servisin Kullanım Amacı

 

Reklamlar gündelik hayatımızın en önemli yerini alıyor. Gidilen mekanlarda, kullanılan cihazlarda, izlenilen teknolojik ürünlerde ve sokaklarda artık reklamla karşılaşmak normal bir hal alıyor. Firmalar isimlerini daha çok kişinin duyması ve çeşitli kampanyalarını insanlara bildirmek için farklı reklam modellerini deniyorlar.

Amerikan servis, kişilerin istese de uzak tutamayacağı ve mekan içerisinde görsel olarak dikkat etmese de bilinç altına kazıyacağı bir reklam çeşididir. Asıl kullanım amacı hijyen için olan bu servisler, günümüzde reklam için de oldukça ideal bir seçim haline gelmiştir. Kişiler yemeklerini beklerken ister istemez üstlerindeki yazıları okur ve kampanyalardan haberdar olurlar. Üstelik Amerikan servis oldukça düşük maliyetli bir reklam aracıdır. Bu nedenle Amerikan servis üzerine reklam vermek yüksek getiriye sahip ancak az maliyeti olan bir seçenektir.

Reklamlarda Amerikan Servis

Kafe, restoran gibi alanlar üzerinde Amerikan servis kullanımı zorunludur. Bu alanlar içerisinde mekanın büyüklüğüne bağlı olarak binlerce kişiye hitap etmek mümkündür. Hepimiz yemeğimizi beklerken, istemeden de olsa çevredeki yazıları okur ve dikkat ederiz. Amerikan servis üzerindeki reklamlar da kişilerin isteği dışında okunacak ve akıllarında kalıcı olarak yer edinecektir. Bu reklam yolu ile kişiler markalarının adının daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olabiliyorlar.

Amerikan servis reklamları, her alanda hizmet veren firmalar için uygunluk gösteriyor. Çünkü her sektör içerisinde yer alan kişiler için yemek yemek ya da kafeye gitmek doğal bir eylemdir. Müşteri potansiyeli açısından en geniş yelpazeler ise yemek yenilen mekanlardır. Bu nedenle bu alanlar üzerine verilen reklamlar sonucunda olumlu geri dönüşlerle karşılaşılma ihtimali oldukça yüksektir. Amerikan servisin rengine ve tasarımına karar verilirken, uyumluluğu göz önüne alınmalıdır. Kişileri sıkmayacak ve akıcı olarak bir metin tasarımı ile birlikte doğru renkler tercih edilebilir. Markanın kendi logosu üzerinde kullandığı ve benimsediği renklerin kesinlikle bu üründe bulunması gerekiyor. Çünkü kişi Amerikan servise baktığı zaman markayı hafızasına işlemeli ve istemeden de olsa o renkle markayı bağdaştırmalıdır. Bu çağrışım sayesinde akılda kalmak markalar için daha kolay olacaktır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Teklif Sepetim