Makaleler » Matbaa » Askılı Kutu İmalatı Hangi Ürünlerde Tercih Edilir?

Askılı Kutu İmalatı Hangi Ürünlerde Tercih Edilir?

Askılı Kutu İmalatı Hangi Ürünlerde Tercih Edilir?

 

Kutu üretiminde birçok ürün, askılı sunuma ihtiyaç duyar. Askılı kutuların özellikle yerden istifade etmek adına kullanılmasının yanı sıra vitrin ürünlerinde de tercih edilir. Yenilenen ürünler ile artık ambalaj kullanımı artmıştır.

Tekstil ürünlerinden gıdaya, elektronik ürünlerden dijital ürünlere kadar çok geniş bir yelpazede ürün sunumu sağlar. Askılı ürünlerin kullanımında tercih edilen kutular farklı amaçlarda tercih edilebilir. Peki, askılı kutu imalatı hangi ürünlerde tercih edilir?

Askılı Kutu İmalatında Kullanılan Kutu Çeşitleri Nelerdir?

 

Askılı kutu imaları için kullanılan tasarımlar müşteri ihtiyaçlarına göre de belirlenir. Kolilerde de kullanılan askı sistemleri farklı amaca hizmet edebilir. Her ebat ürün için kullanılan askılı kutular gıda ürünlerinde de kullanılıyor. Butik pastanelerin sunduğu kuru pasta ürünlerinde de kullanılabilir.

Askılı kutu çeşitleri;

  1. Giyim askılı taşıma amaçlı büyük koli kutular
  2. Maske kutusu
  3. Çorap askı kutusu
  4. Kravat, fular, eşarp askı kutusu
  5. İç giyim askı kutusu
  6. Telefon ve aksesuar ürünleri askı kutusu
  7. Gıda ürünleri askı kutusu
  8. Oyuncak askı kutusu

 

Askı kutu çeşitlerinin birbirinden farklı ürünlerde kullanılması, markaların talebine uygun olarak tasarlanır. Ürünlerde kullanılan karton kutuların malzeme niteliği de farklılık gösterir.

 

Kullanılan ürünlerin ağırlığına uygun kalınlıkta kutuların kullanımı ürünleri koruyarak uzun süreli muhafaza sağlar. Askı sisteminde kullanılan bu kutular ile daha kolay satış yapılabilir.

Giyim İçin Kullanılan Büyük Boy Askı Kutuları

 

Özel tasarıma sahip olan kutu çeşitleri arasında olan ve birçok firmanın ürünlerin satışı sonrasında kırışıklığı önlemek adına kullandığı, içerisinde askı sistemi olan kutulardır. Toptan giyim ürünleri satan firmalar ya da fabrikalar tarafından özellikle kargo esnasında tercih edilir.

Çorap Askı Kutusu

 

Çorap kartonlarının kullanılmasında önemli olan askı kartonları mağazaların vitrin sistemine ve iç stant düzenine katkı sağlar. Çorapların asılması, bedenlerine göre yerleştirilmesi, firma markasının yer alması adına önemlidir. Çorap askı kutusu set halinde satılan çoraplar için önemlidir.

 

Birbirinden çeşitli çorapların askı yöntemiyle birçok mağazada bulunması, satışa olumlu etki sağlar. Mağaza düzeni için önemli olan ambalaj kutularının askıda yer alması alandan tasarruf sağlar. Bunun yanı sıra stok kontrolünde eksilen ürünlerin fark edilmesi sağlanarak yeni ürünler tamamlanabilir.

Kravat, Fular, Eşarp Askı Kutusu

 

Askı kartonunun kullanıldığı bir diğer alan ise hem kırışıklığı önlemek hem de hijyenik bir satış sağlamak adına kişisel tekstil aksesuarlarıdır. Kravat, eşarp ya da fular gibi kişisel aksesuarların kutulu olarak asılabilmesi, müşteri tarafından kolaylıkla incelenmesi ve teması önlemek adına askılı kutular tercih edilir.

 

Ürünün görünmesini destekleyen şeffaf bölüm ise müşteri tarafından ürünün görülmesini kolaylaştırır. Güvenilir bir satış olan şeffaf ambalajlar, renklerin görüntülenmesi için de önemli etkiye sahiptir. Markaya uygun şık tasarımlar ile ürüne değer katan askı kutuları, depolarda kolaylıkla saklanabilir. Ürünlerin zarar görmesinin önüne geçerken, müşterilerin teması sırasında oluşabilecek lekelerden de korur.

İç Giyim Askılı Kutu

 

İç giyim mağazalarında ya da satış noktalarında satılan; bayan iç çamaşırı, erkek iç çamaşırı, sutyen, body, gecelik gibi birçok iç giyim ürünü için özel askılı kutular üretiliyor. İster kapalı ister şeffaf bölmeli üretilebilen askılı kutular üzerinde firma ürününün giyilmiş haline ait görsel, marka logosu, marka ismi ve ürün beden bilgileri yer alabilir.

 

Müşteriler için alımı kolaylaştırır ve kişisel ürün olması nedeni ile hijyeni sağlar. İç giyim içerisinde; atlet ve iç çamaşırı setleri, sutyen ya da gecelik setleri yer alır. Özel oluşturulan stantlarda yer alan bölmelere istenilen ebatlarda askılı kutular yerleştirilir.

Telefon ve Aksesuar ürünleri Askılı Kutu

 

Telefon ve aksesuarların satılmasında kutuların önemi büyüktür. Teknolojik aletlerin özellikle sıfır ürünler olarak satılması, müşterinin ilk kullanıma dair güveninin oluşması adına askılı kutular önemlidir. Ortam koşullarında yer alan sıcaklık, nem gibi cihazlara zarar vermesi muhtemel olayları engeller. Elektronik cihazlarda, telefon kılıflarında, hoparlör ya da kulaklık gibi ürünlerde askılı kutular tercih edilir. Ürünlerin kutulu olması nakliye aşamasını da kolaylaştırarak, ürünlerin korunmasına katkı sağlar.

Gıda Ürünleri Askılı Kutu

 

Market, pastane ve diğer gıda ürünleri satış yerlerinde uzun süre dayanıklı birçok ürün askılı kutularda stantlara asılır. Ürünlerin ambalaj poşetinde bulunması saklanma koşulları için yeterli olmaz. Özellikle bisküvi, kurabiye ya da özel çikolata ürünlerinde askılı kutular üreticiler tarafından tercih edilir.

 

Markalaşma yolunda ya da mevcut markaların ambalaj değişikliği yapması halinde tercih edilen birbirinden şık askı kartonları, ürünlerin kalitesini yükseltir. Pastanelerde üretilen bazı ürünler, şekerleme ya da çikolata grubu için askılı ürünler şık bir sunum sağlar. Geniş bir yelpazeye sahip olan gıda ürünlerinde artık askılı kutular tercih ediliyor. Saklanma koşullarını oluşturan askılı kutular, ürünleri nemden koruyor.

Oyuncak Ürünleri Askılı Kutu

 

Oyuncaklar çocukların en sevdikleri aktivite ürünleridir. Çocukların temas ettiği her eşyanın hijyen kurallarına uygun olması beklenir. Bu yönüyle askılı kutular, içeriğindeki malzeme ile içten ve dıştan koruma sağlar. Aynı zamanda askılı kutuların içerisinde yer alan oyuncakların kırılması ya da çalışan aksamın zarar görmesi engellenir.

 

Özellikle uzaktan kumandalı oyuncaklarda, metal parçaların oksitlenme yapmaması adına muhafaza edilmesi gerekir. Kutularda kullanılan selefon malzeme dıştan nemim oyuncak ile temasını önler. Oyuncak ürünlerinin askılı kutuda olması, oyuncak stantlarının doğru kullanımını destekler. Alandan tasarruf ederek daha fazla ürün konulmasına yardımcı olur. Çocukların oyuncaklara ilgisi dolayısıyla zarar verme ihtimalinin önüne geçilir.

 

Birçok oyuncak mağazası, çocukların sürekli dokunmak istediği ya da yere attığı oyuncaklar nedeniyle zarara uğrayabiliyor. Ücret talebinde ise müşteri kaybı oluşuyor. Personelin olması anlık yaşanan bu durumların önüne geçmiyor. Bu nedenle askılı kutular ile satıcı ve alıcı daha güvenli alışveriş yapabilir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Teklif Sepetim