Makaleler » Matbaa » Çorap Kutusu Çorap Etiketi Kartonu ile Neler Yapılabilir?

Çorap Kutusu Çorap Etiketi Kartonu ile Neler Yapılabilir?

Çorap Kutusu Çorap Etiketi Kartonu ile Neler Yapılabilir?

Çorap üretimi ya da perakende satış yapan firmalar için sunum amacıyla kendi firma logosuna ve ismine özel olarak baskı yapılır. Çorap üretimi yaptıran firmalar kendi markasıyla müşterilere satış yapmak ister.

Çorap etiketi karton ile üretilen matbaa ürünleri arasındadır. Çorap üretimi her beden ve yaşa uygun olarak yapılıyor. Farklı türlerde olan çorapların piyasada yer alması ve hangi markadan satışa konulduğunu karton etiketler vasıtasıyla bilinir.

Çorapların günümüzde birçok satış noktasında yer alması ile markanızın tanıtılması daha verimli hale gelir. Tekli olarak satılan çoraplar olduğu gibi set halinde çorap kutularıyla satılan satışlarda yer alıyor. Kutularda kullanılan özel tasarımlar marka ve firmaya göre talep edilebilir. Peki, çorap kutusu çorap etiketi kartonu neler yapılabilir?

Çorap Çeşitlerine Göre Karton ve Etiket

Çorap çeşitleri kullanım amacına uygun olarak kullanılır. Satılacak olan mağaza ya da giyim satış noktalarında sunumun firma logosuyla olması kaliteyi artırır. Fiyatlandırmaya etkisi olumlu olan çorap kutuları ve etiket kartonlar muhafazayı da kolaylaştırır.

Çorap çeşitleri;

  • Çocuk çorabı
  • Yetişkin erkek çorabı
  • Yetişkin kadın çorabı
  • Spor ayakkabı çorabı
  • Babet çorabı

Çorap çeşitlerine uygun olarak üretilen karton etiket ve kutular ile satışlarda yüksek kalite hedeflenebilir. Her ayak numarasına uygun olarak üretilen çoraplar yerli ya da yabancı firmalar tarafından üretilebilir. Markalar üretilen çorapların kendilerine özel olmasını ister. Bu nedenle giyim etiketlerinde olduğu gibi çorap etiketlerinde de kullanılır.

Çocuk Çorabı Karton ve Etiketi

Çocuk çoraplarında kullanılan etiketler tekli olarak ya da istenilen adette paket halinde satılabilecek nitelikte etiketler kullanılarak satılabilir. Çocuk çorabının tekli ya da çiftli olarak etiket karton kullanılarak sepet içerisinde, askıda kullanılabilir.

Pazarlarda, giyim mağazalarında, toptancı ve iç giyim mağazalarında çorap satışlarının yapılması farklı ambalajlarla olabilir. Özellikle çoklu paket halinde satışının gerçekleşmesi adına uygun fiyatlara satılan paketli çoraplar birden fazla adetten oluşabilir. Bu şekilde tüketiciye daha kaliteli sunum yapılırken fiyat olarak uygun gelir.

Yetişkin Erkek Çorabı Karton ve Etiketi

Erkek çorapları için kullanılan etiketlerin ebatları ayak numarasına uygun olarak tasarlanır. Çorapların karton kutu içerisinde markanın logosu ile satılması birçok satış noktasında görülen ürünlerdir.

Özel tasarım kutularda sunulabildiği gibi askıda sunulacak tasarımda üretilen karton etiketlerle de kullanılabilir. Etiket üzerine yazılan logo, firma ismi ve çorap bedenleri yazılır. Bu şekilde müşterinin kendine uygun bir çorap bulmasına destek olur.

Yetişkin Kadın Çorabı Karton ve Etiketi

Kadın çoraplarında kullanılan malzemeler yünlü, naylon, kalın ya da ince nitelikte olabilir. Spor ayakkabı çorapları ya da babet çorapları da farklı kadın çorap ürünleri arasındadır.

Kaliteli üretilen çorapların sunumunda kullanılan kutu ya da etiketler de şık ve özel tasarımlarda olabilir. Etiket kullanılırken satış stantlarında satılmasını kolaylaştıran özel askı alanları yapılabilir. Bunun yanı sıra uygun delikler açılarak stantlara asılabilir.

Spor Ayakkabı Çorabı Karton ve Etiketi

Spor ayakkabılarda kullanılan çorapların ebatları diğer çoraplara göre daha kısadır. Satış için sergilenmesi adına kullanılan etiketlerin karton olarak tasarlanması ya da özel fiyatlandırılmış set halinde kullanılması mümkündür.

Karton kutular içerisinde kullanılabilecek bazı çorapların özel tasarım kutularında satılmasının büyük katkıları vardır. Hem estetik bir sunuma hizmet eder hem de çorapların muhafazasına destek olur.

Babet Çorabı Karton ve Etiketi

Babet çoraplarının kullanımı oldukça fazladır. Talep edilen ve rahatlık sağlayan babet çorapları için etiket karton kullanımı yaygındır. Ayak numaralarının yer aldığı babet çorapları kolay seçilebilir, firma logosu ile akılda kalıcı bir etki kazanır.

Çorap Kutu ve Etiket Karton Kullanım Alanları

Çorap kutusunun kullanım alanları geniş olup, müşterilerine kargo ile ürün gönderen mağazalar tarafından tercih edilir. Ambalaj sunumu satışta önemli bir yere sahiptir. Birçok alanda aynı ürünün ambalaj farkı ile daha fazla değer kazandığı biliniyor.

Satışa koyduğunuz çorap ürünlerinizin kendi markanızla sunulması ise kurumsal kimlik adına önemlidir. Üretimini yaptığınız ya da perakende olarak markanız için üretimini farklı alanlardan gerçekleştirdiğiniz çorapların sizlere ait olduğunu etiketler ile gösterebilirsiniz.

Çorap Kutu Çeşitleri Nelerdir?

Çorap kutuları markanıza özel tasarlanabilir. Tamamen kapalı ya da bir kısmı şeffaf olarak tasarlanabilen kutular karton malzemeden üretilir. Özel paketleme detaylarıyla sizlere gönderilen kutuların içerisine dilediğiniz ürünleri set olarak sunmanız mümkündür.

Farklı renklerde setler oluşturarak satış stratejileri geliştirmenize yardımcı olur. Dünyaca ünlü markaların da tercih ettiği ambalaj ürünler, satış stratejisi olarak müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkartmayı hedefliyor.

Çekmeceli, şeffaf ya da normal kutu ürünler kalite olarak değişebilir. Marka ihtiyaçlarına yönelik tasarlanan karton kutular istenilen ebatlarda üretiliyor. Kutuların tercih sebepleri arasında özellikle tozlanmaması ve temas edilmemesi vardır.

Tüketici için daha hijyenik bir görünüme sahip olan çoraplar, açık ya da kapalı alanda tozların yerleşmesine imkân tanımaz, çorapları dış etkenlerden korur.

Çorap Karton Etiket Çeşitleri Nelerdir?

Çorap karton etiketleri çorapların karışmaması, düzenli durabilmesi ve bulunduğu yerden kolay erişim sağlaması adına önemlidir. Bazı satış noktalarında kullanılan stantlara uygun olarak askılı tasarlanabiliyor. Özellikle iç giyim mağazalarında kullanılan çorap stantlarına bu şekilde daha fazla ürün sergilenebilir. Bedenlerine uygun olarak asılan çorapların müşteri tarafından satın alınması kolaylaşır.

Beğenilen çoraplara ulaşmak adına markanızın ve isminizin olması ise sizlere dilediklerinde ulaşmalarını kolaylaştırıyor. Üretim firmaları için fazla kullanıma sahip olan çorap etiket kartonu, üretim sonunda paketleme işleminde kullanılan matbaa ürünleri arasındadır.

Kolaylıkla etiket karton içerisine yerleştirilen çoraplar müşteri için ilk kullanım güvenini sağlıyor. Açılmayan ve müşteri tarafından alınan ürünün etiketinin çıkarılması, kullanıma başlanması hijyenik kullanımı destekliyor.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Teklif Sepetim