Makaleler » Matbaa » Gıda Kutuları İmalatı

Gıda Kutuları İmalatı

Gıda Kutuları İmalatı

Gıdalar günlük yaşamın en temel gereksinimleri arasında yer alırlar. İnsanlar gıda konusundaki ihtiyaçlarını çoğu durumda ambalajlanmış şekilde satışa sunulan ürünler aracılığıyla karşılamaya çalışırlar. Bu bakımdan çeşitli türdeki gıda ürünlerinin muhafaza edilmesine yardımcı olacak gıda kutularına her zaman bir gereksinim duyulur.

Bu kutular sayesinde satıcı firmalar ilgili ürünleri müşterilerinin en rahat şekilde satın alabilmelerine iyi bir imkân sağlarlar. Gıda kutuları imalatı hemen her türde gıda ürününü temel alacak biçimde yapılabilir.

Profesyonel olarak üretim olanakları bulunan bir firmadan bu yönde desteklerin alınması, istenen nitelikte gıda kutularının kolayca elde edilmesine yardımcı olur. Firmamız bünyesinde bizler tüm müşterilerimize istekleri doğrultusunda bu kapsamda yardımlar sağlayabiliyoruz. İstenen ebatlarda ve doğrudan ilgili ürünleri temel alacak şekilde gıda kutularını tasarlayabiliyoruz.

Gıda Kutularının Kullanımının Önemi

Satışa sunulan gıdaların uygun şekilde bir kutu içerisinde yer almasının birçok açıdan önemi büyüktür. Bu, gıda hizmetleri politikaları kapsamında bir gereklilik olduğu gibi aynı zamanda gıdanın güvenliği açısından da önemli bir yere sahiptir.

 • Ürünlerin daima tazeliğini uzun süreler koruyabilmesini sağlaması,

 • İstenmeyen ürün bozulmalarının önüne geçmesi,

 • Ürünlerin tüketim tarihleri hakkında kişileri bilgilendirmesi,

 • Ürünlerin içerikleri hakkında kapsamlı bilgiler edinilmesine yardımcı olması,

 • Satın alım noktasına kadar ilgili gıda ürünlerini çevresel zararlı dış etkenlerden koruması,

 • Gıda ürünlerinin farklı noktalara kolayca sevk edilebilmesine bir şans tanıması,

Çeşitli türdeki gıda ürünleri için gıda kutularını kullanmanın genel olarak bu yönde sağladığı bazı önemli faydaları vardır.

Gıda Kutularının Üzerinde Neler Yer Alır?

Gıda kutuları üzerindeki bilgilerle ilgili gıda ürünlerini satın alacak kişilerin merak ettikleri hemen her türde soruya bir yanıt bulabilmeleri gerekir. Bu yüzden tasarımı yapılan çeşitli gıda kutusu ürünlerinde farklı türlerde birçok bilginin yer aldığı görülür.

Temel olarak tasarımı yapılacak gıda kutuları, o ürünün üretim ve son kullanma tarihleri, içeriğindeki bileşenler, parti numaraları ve üretim izinleri gibi bilgileri üzerinde barındırmalıdırlar. Tasarım ve baskı aşamasında bu bilgiler istendiği şekilde ilgili gıda kutularının üzerine eklenebilir.

Gıda Kutuları İmalatı ve Baskı İşlemi

Çeşitli türdeki gıda ürünlerinin ambalajlanmasına yönelik farklı özelliklere sahip baskı tekniklerinden de yardımlar alınabilmesi mümkündür. Kaliteli baskı tekniklerinin seçilmesi ve en önemlisi bu tekniğin profesyonel şekilde kullanılmasıyla gıda kutularının üretilmesi, daima başarılı şekilde ilgili ürünlerin ortaya çıkarılmasını sağlar.

Gıda kutularının tasarlanması ve işlenmesi noktasında yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biri CMYK baskı yöntemidir. Güçlü ofset baskı makineleri aracılığıyla yapılan bu tasarım çalışmasında hemen her türde farklı niteliklerde kutuların elde edilmesi mümkün olabiliyor.

Markaya Özel Gıda Kutusu Tasarımı

İnsanlar ambalajlı gıda ürünlerini temin etmeye çalışırken ilk olarak ilgili ürünün hangi markaya ait olduğu konusu üzerinde dururlar. Ürünü satın alma yönündeki kararlarını da bu doğrultuda şekillendirirler.

Bu bakımdan gıdaların kutuları üzerinde üretici markaya yönelik bilgilendirmelerin her yönüyle açıklayıcı şekilde yer alması gereklidir. Hizmet sağlanan alanda bir marka bilinci oluşturulması için de ihtiyaç olan şey budur.

Markaya özel tasarımlarda gıda kutusu üzerinde ilgili firmanın tam görünecek şekilde logosu ve o firmanın ismi net bir şekilde yer alır. Bu sayede müşteriler gerekli ayrımı her zaman kolayca yaparlar.

Bizler firmamız bünyesinde her türde talebe ve isteğe göre özel gıda kutusu ürünleri tasarlayabiliyoruz. Tasarım fikirlerinize uygun olarak bizlerden profesyonel doğrultuda ilgili destekleri güvenle alabilirsiniz.

Gıda Kutusu Türleri

Gıda kutuları daima ilgili besin öğesinin kendi niteliklerine bağlı şekilde tasarlanırlar. Bu bakımdan kutular arasında görünüm, kapasite ve boyutları açısından her zaman birtakım farklılıklar olur.

 • Dürüm kutusu imalatları,
 • Dondurma külahı kutusu imalatları,
 • Gıda takviyesi kutusu imalatları,
 • Çay kutusu ürünü imalatları,
 • Patates kızartması kutusu imalatları,

Sıkça tüketimi olan bu gıdalar için genellikle her zaman gıda kutularına bir gereksinim duyulur. Firmamız hizmetleri doğrultusunda bizler kaliteli baskı teknikleriyle bu ürünlere yönelik kutu tasarımı işlemlerini başarıyla yerine getirebiliyoruz.

Gıda Kutuları Sipariş Oluşturma

Çeşitli hizmetlerin insanlara sunulması doğrultusunda ihtiyaç duyulan gıda kutusu ürünleri için çok kolay şekilde siparişler oluşturulabilir. Ancak öncesinde kaç adet gıda kutusuna ihtiyaç olduğu belirlenmelidir.

Daha sonrasında kutu üzerinde nasıl bir tasarımın olması gerektiği yönünde belirlemeler yapılmalı ve baskı yapacak uzmanlara bu durumdan bahsedilmelidir. Kutunun malzeme kalitesinin ve genel ağırlık yapısının nasıl olacağı noktasında da duruma göre bir karar verilmelidir.

Tüm bunlara yönelik belirlemeler yapıldıktan sonra talepler firmaya iletilir ve bu doğrultuda bir gıda kutusu imalat sürecine geçiş yapılır. Kısa süreler içerisinde istendiği gibi tasarlanmış olan gıda kutuları gönderim için hazır bir hale gelir.

Gıda Kutuları Fiyatları

Diğer ürün türlerinde olduğu üzere gıda kutusu ürünlerinde de fiyatları belirleyici bazı önemli unsurlar vardır. Bunlar arasında ilgili kutuların hangi malzeme bileşenlerinden üretileceği ve kutunun ne ölçüde ebat ve boyutlara sahip olacağı gibi bazı dinamikler yer alır.

Gıda kutuları her zaman gereksinim duyulan ürünler olmalarından ötürü bunları daima toplu şekilde sipariş vermek en iyi seçimlerden biri olur. Bu durum tedarik yönünde her zaman beklentilerin de en iyi biçimde karşılanmasına yardım eder.

Ayrıca maliyetlerin ve fazladan yapılacak harcamaların önüne geçilmesi açısından da toplu siparişler oldukça avantajlı seçenek olarak kendisini öne çıkarır.

Gıda Kutuları Teslimatı

Sipariş işlemlerini takiben hazırlanan gıda kutuları genel olarak kısa sürelerde teslim alınabilir. Firmamız bünyesinde teslimat işlemleri ortalama 3 ila 7 iş günü içerisinde yapılabiliyor.

Hangi bölgede yer alındığına bağlı olarak teslimat sürelerinde birtakım değişkenlikler meydana gelebiliyor. Ancak yine de belirtilen adrese hazırlanan gıda kutusu ürünleri kısa bir zaman zarfı diliminde teslim edilebiliyor.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Teklif Sepetim