Makaleler » Reklam » Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?

Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?

Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?

 

Birçok kişi firmasını kurarken logo tasarımı konusunda araştırmalar gerçekleştirir. Çünkü logo bir firmanın yüzü demektir ve firmanın adı geçtiği zaman kişilerin gözü önüne logonuz gelecektir. Logonun özellikli ve karakteristik şekle sahip olması gereklidir. Çünkü firmaların aslında farkında olmadan en çok kazanç sağladığı konulardan birisi logolarıdır. Üzerinde uzun süreli düşünmeleri gerektirir ve özen gösterilmesi gereken bir işlemdir. Logonun bağlı bulunduğu sektör ile uyumlu olması gereklidir. Profesyonel bir şekilde tasarlanmış olan logo ile sizinle aynı sektörde yer edinmiş olan firmalar arasında sıyrılmanız mümkündür. Logo tasarımı firmaya özgün olmalı ve başka firmaların çalmasına imkan vermemelidir.

Logo tasarımı müşterilerin sizlerle çalışması için en önemli etkenlerden birisidir. Bu nedenle logo ile birlikte firmanın sektördeki yeri bir nevi belirlenmiş olur. Profesyonel bir logo tasarımı ile müşterilerin firmanızı daha çok tercih etmesi mümkündür.

Logo Tasarım Çeşitleri Nelerdir?

  • Yazı

Sadece firmanızın adını yazarak sade bir şekilde logonuzu oluşturabilirsiniz. Bu işlemi yaparken kendiniz için bir renk belirlemeli ve bu renkle farklı bir rengi kombin yaparak tasarımınızı gerçekleştirmelisiniz. İsterseniz iki ya da üç farklı rengi ele alarak da kendinize özgü tasarımınızı ortaya koyabilirsiniz.

  • Yazı ve Sembol

Firmanızın adı ile birlikte bir sembol ile belirleyebilir ve bunların ortaklığında bir logo oluşturabilirsiniz. Çoğunlukla tercih edilen logo tasarımı yazı ve sembolün bir arada olduğudur. Daha kolay bir şekilde akılda kalıcılığı vardır ve herkes tarafından daha rahat benimsenebilir.

  • Sembol

Sembol seçimi oldukça riskli bir logo tasarımı olacaktır. Sadece sembol ile sektörde yer edinmek oldukça zordur, bu nedenle firmanın reklamlarını çoğaltması gereklidir. Çok reklam ile birlikte sembolün, firma ile bir bütün olarak anılması desteklenebilir.

Logo tasarımı yapılırken karışık olmayan ve basit bir şekilde akılda kalabilecek modeller düşünülmelidir. Ağırlıklı olarak sade logolar tercih edilmelidir ve akılda kalıcı olmasına özen gösterilmelidir. Müşteriler dış alanlarda logonuzu gördüğü zaman direkt olarak aklına getirebilmelidir. Yıllar boyunca aynı kullanıma uygun ve modası geçmeyecek tasarımlar tercih edilmelidir. Günümüzün trend modelleri yerine her zamanın modaları göz önüne alınmalıdır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Teklif Sepetim