Makaleler » Reklam » Sosyal Medya Görsel Boyutları Kullanımı?

Sosyal Medya Görsel Boyutları Kullanımı?

Sosyal Medya Görsel Boyutları Kullanımı?

Günümüz teknolojisinde, sosyal medya görsel boyutları kullanımı? Nedir sorusu cevaplanabilir. Facebook'tan Pinterest'e kadar her platformda fotoğrafların güzel görünmesini sağlamak zor olabilir. Sosyal medya hesaplarınızın harika görünmesi için farklı boyut ve ölçüleri bilmelisiniz.

Çoğu zaman, fotoğraflarınızı sosyal medya platformlarında daha büyük boyutlar ya da küçük boyutlarda paylaşabilirsiniz. Ancak fotoğraflarınızın doğru şekilde görüntülendiğinden emin olmak için adı geçen oranları kullanmalısınız.

Fotoğraf paylaşılan sosyal medya platformlarından bazıları şu şekildedir:

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Youtube
  • Pinterest

Bütün yönleriyle sosyal medya görselleri ile ilgili tüm bilgiler şu şekildedir:

Facebook Sosyal Medya Görsel Boyutları

Facebook, dünyanın en büyük sosyal medya platformudur. İçeriğinizi görebilecek çok fazla göz var. Dolayısıyla, özellikle katılımı ve paylaşımı teşvik eden bir algoritmayı düşündüğünüzde potansiyel çok büyüktür.

Facebook Profil Fotoğrafı

Profil fotoğrafınız muhtemelen platformda gönderebileceğiniz en sık görülen fotoğraftır ve sayfanın her yerinde avatarınız olarak görünecektir. Sosyal medya görsel boyutları kullanımı? Başkalarının sizi gördüklerinde gördükleri ilk şeylerden biridir ve tüm gönderilerinizde, yorumlarınızda ve neredeyse tüm Facebook etkinliklerinizde görünür.

Facebook - İşletme Sayfası Profil Fotoğrafı

Facebook, iş sayfalarından profil fotoğrafları için farklı kurallara sahiptir. Artık ölçüler kişisel profil fotoğraflarıyla aynıdır.

Facebook Kapak Fotoğrafı

Facebook'taki kapak fotoğrafları, sosyal medya görsel boyutları kullanımı? profil veya sayfanızın üst kısmının büyük bir bölümünü seçtiğiniz bir fotoğrafla doldurma olanağı bulunuyor. Bu işlem, güzel profil fotoğrafınızı elemeden profilinize biraz daha fazla görsel eklemenin harika bir yoludur.

Twitter Sosyal Medya Görsel Boyutları

Yarım milyona yakın kullanıcıyla Twitter bir başka büyük platformdur. Burada her şeyin daha yüksek bir hızı var, bu yüzden burada dikkat çekmek önemlidir. Sosyal medya görsel boyutları kullanımı? Fotoğraflar bunu yapmanın harika bir yoludur ve işe yaradığı kesindir. Fotoğraflı tweet'ler, fotoğraf olmayan tweet'lere göre %150 daha fazla retweet alıyor.

Twitter Profil Fotoğrafı

Twitter profil fotoğrafınız çok önemlidir ve profil sayfanızda ve tüm tweetlerinizde görünecektir. Şirketler burada en çok logo kullanıyor.

Twitter Fotoğrafı Boyutları

Twitter’da fotoğraf paylaşmak, katılımı artırır ve içeriğinizi daha fazla kişi görecektir. Sosyal medya görsel boyutları kullanımı ile doğru fotoğraf boyutuyla sonuçları en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Twitter, kullandığınız fotoğrafa göre fotoğrafı kırpacak ve yeniden boyutlandıracaktır, bu nedenle burada minimum sınır yoktur. En iyi minimum boyut: 1024 x 512 pikseldir.

Twitter Kapak Fotoğrafı

Facebook'a benzer şekilde, Twitter ilgi uyandırmak ve profilinizi güzelleştirmek için profilinize büyük bir fotoğraf eklemenize olanak tanır. Şirketler bu durumu yeni ürünleri ve etkinlikleri tanıtmak gibi farklı amaçlar için kullanırlar. Burada kullanacağınız boyut: 1500x1500 pikseldir.

Instagram Sosyal Medya Görsel Boyutları

Instagram sosyal medya görsel boyutları kullanımı? Konusunda sadece fotoğraf paylaşılan platformdur. Sanatçılar, fotoğrafçılar ve diğer vatandaşlar tarafından kullanılan görseller doğru yüklenmediği takdirde akış içinde kaybolup gider.

Instagram Profil Fotoğrafı

Tüm profil fotoğraflarında olduğu gibi, platforma yüklediğiniz fotoğrafların yanında görünecektir. Sosyal medya görsel boyutları kullanımı? Göze çarpması önemlidir.

Profil fotoğrafınız mobil uygulamada 100 x 100 piksel, masaüstünde ise 180x180 piksel olarak görünür.

Instagram Fotoğraf Boyutları

Bu, Instagram akışlarında görüntülenen fotoğrafları ifade eder. Instagram elbette kare görüntüler kullanıyor, ancak dikdörtgen olanları da gönderebilirsiniz ve platform fazladan boşluğu siyah olarak doldurur.

Aşağıdaki yönergeler Instagram için çok önemlidir:

  • 1080x1080 piksel sınırdır.
  • Fotoğrafların, mobil cihazlarda nasıl göründüğünün masaüstünden daha önemli olduğunu unutmayın.

Instagram - Küçük Fotoğraflar İçin Boyutlar

Bu, fotoğrafınızın birisinin profil sayfasında veya örneğin bir hashtag aramasında görüneceği şekildedir. Buradaki boyutlar ise: 1080x1080 pikseldir.

LinkedIn Sosyal Medya Görsel Boyutları

LinkedIn'de servetler kazanılır ve çoğu liderler birçok durum güncellemeleri yayınlar. Sosyal medya görsel boyutları kullanımı? Her iki durumda da, insanlarla ağ kurmak ve onların dikkatini çekmek için harika bir platformdur. Bu yüzden gerçekten değerli olabilir. Burada paylaşılan fotoğraflar anahtardır.

LinkedIn Profil Fotoğrafı

Yüklediğiniz profil fotoğrafı, sayfanızın en önemli fotoğrafı olacaktır. Profil sayfanızdaki yayınlarınızdan arama sonuçlarına kadar, diğer insanların sayfanızı gördüklerinde gördükleri ilk şey budur. Boyutları: 400x400 pikseldir.

LinkedIn Arka Plan Fotoğrafı

Burada, profil sayfanızda bir resim için geniş bir alanınız var. En üstte gösterildiğinden, iyi bir ilk izlenim bırakmanın önemli bir parçasıdır. Sosyal medya görsel boyutları kullanımı? Eğer tasarımcıysanız çalışmalarınızın bir kısmını sergilemek için ya güzel bir manzara fotoğrafı da gönderebilirsiniz.

YouTube Sosyal Medya Görsel Boyutları

Video yüklemek için bir platform olsa da buraya yüklenen görseller yeni abonelerin kanalınıza karşı güzel gösteren bir prestijdir.

YouTube Profil Fotoğrafı

Diğer platformlarla karşılaştırıldığında, YouTube'daki profil fotoğrafı o kadar belirgin değil, ancak yine de önemlidir. Ne seçeceğiniz tamamen size bağlıdır. YouTuber'lar genellikle kendi yüzleri olan fotoğrafları kullanırken, yayıncılar ve şirketler logolarını kullanır. Yükleyebileceğiniz boyutlar: 800x800 pikseldir.

YouTube Kanalı Kapak Fotoğrafı

İlgili kişilerin resmi kanal olarak da bilinir. YouTube kanalınızın en üstünde görünür. Çok fazla yer kapladığı için zamanınızı fazlaca ayırmanız gerekiyor. Yüklenebilecek boyurlar: 2560x1440 pikseldir.

YouTube Önizleme Fotoğrafı

Bir video yüklediğinizde, YouTube önizleme görüntüsü olarak bir kare seçebilir. Ancak, özellikle videonun en boy oranı yanlışsa veya daha açıklayıcı bir kapak istiyorsanız, bu her zaman uygun değildir.

Kendi fotoğrafınızı kullanmak istiyorsanız, bunu ayrı olarak çekebilirsiniz. 1280x720 piksel boyutlarında yükleme yapabilirsiniz.

Pinterest Sosyal Medya Görsel Boyutları

Pinterest bir başka harika görsel platform ve Instagram gibi, odak noktası öncelikle fotoğraflardır. Her ay milyonlarca milyon insan tarafından kullanılmaktadır.

İnsanlar siteyi düğünlerden kendi dört duvarını dekore etmeye kadar her konuda fikir edinmek için kullanıyor. Bu nedenle, ürünlerinizin iyi bir şekilde sunulması için doğru görüntü boyutlarının kullanılması çok önemlidir.

Pinterest Profil Fotoğrafı

Bu yükleme Pinterest'te çok fazla yer kaplamaz, ancak kişisel panolarınızda bir insan yüzü görmek her zaman güzeldir.

Sonuç olarak, Pinterest'teki faaliyetlerinizi en iyi şekilde somutlaştıran fotoğrafı seçin. Yüklenebilen boyutlar: 240x240 pikseldir.

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Teklif Sepetim