Makaleler » PROMOSYON » Tela Elyaf Çanta

Tela Elyaf Çanta

Tela Elyaf Çanta

Günümüzde çoğu firma reklamını yapmak amacıyla tela elyaf çanta kullanır. Naylon poşetler yerine daha kalın özellikte olan elyaf çantalar kullanılır. Elyaf çanta kullanımı da giderek artmaya devam ediyor.

Naylon poşetlerin para ile satılması sonucu elyaf çantalara büyük bir ilgi uyandı. Bu tür çantalar farklı boyutlara ve ebatlara sahiptir. Büyük çantalar alışveriş için de sıkça tercih edilir hale geldi.

Tela Elyaf Çantaların Taşıdığı Özellikler Nelerdir?

Bu çantaların kullanımının artış göstermesinin nedeni sahip olduğu faydalı özelliklerdir. Çok sayıda özelliği barındıran çantaların sahip olduğu özellikler merak konusu oluyor. Peki, bu özellikler nelerdir?

Özellikleri şunlardır:

 • Poşetlerden daha kalın bir yapıya sahiptir.
 • Elde ve omuzda taşımaya uygundur.
 • Dayanıklıdır ve çok sayıda eşyayı kolayca taşıyabilir.
 • Doğada hızlı şekilde çözünür. Yani çevre dostu olarak bilinir.
 • Kulpları sağlamdır ve kolay yırtılmaz.
 • Sap uzunluğu taşıma için yeterlidir.
 • Ekonomiktir.
 • Geri dönüştürülebilir ve çok sayıda modele sahiptir.
 • Kalın yapısından dolayı iç göstermez.
 • Uzun ömürlüdür.
 • Yatay veya dikey olarak tasarlanabilir.
 • Görsel olarak estetik bir görünümleri vardır.
 • Uygun fiyat seçeneklerine sahiptir.
 • Sağlık açısından tehlike arz etmez. Hatta naylon poşetlere oranla sağlıklı ve güvenlidir.
 • Kişiye ve kuruma göre özel şekilde hazırlanabilir.
 • Büzgülü modellerde karşınıza çıkabilir.
 • Kalitelidir ve üzerinde baskılar yer alabilir.
 • Kumaşı esnektir ve esnek yapısı sayesinde el ve omuzda ağrıya neden olmaz.

Bu gibi özellikler sayesinde kullanım için yeterli uygunluğa sahiptir. Bu çantaların sahip olduğu özellikler hem çevre için hem de insanlar için oldukça faydalıdır.

Tela Elyaf Çantaların Kullanım Amacı Nedir?

Tela elyaf çantaların kullanım alanı ve amacı oldukça geniştir. Genellikle bu çantalar reklam amacıyla kullanılır. Üzerinde reklamı yapılan firmanın logosu veya ismi bulunur. Bu sayede hediye edilerek bedavadan reklam yapılmış olur. Ayrıca alışverişler için de sıkça tercih edilir.

Kalın yapısı ve dayanıklı sapları sayesinde etkili bir taşıma hizmeti sunar. Elyaf çantalar el, omuz veya sırt için uygun modellere sahiptir. Büzgülü sırt çantası modelleri de okullarda kitap taşıma amacıyla tercih edilir. Eczaneler de reklam amacıyla bu tür çantaları promosyon olarak kullanır. Bu sayede istenilen eşyalar güvenli şekilde taşınabilir.

Tela Elyaf Çantaların Avantajları Nelerdir?

En önemli avantajı aslında çevreyedir. Normal bir plastik poşet toprakta çok uzun yıllar kalır ve çevre kirliliğine neden olur. Fakat tela elyaf çantalar çevre dostudur ve geri dönüştürülebilir. Bu sayede çevrenin kirlenmesinin önüne geçilir ve daha sağlıklı nesiller yetiştirmeye yardımcı olur.

Naylon poşetler belirli kapasitede yük taşır. Ağır eşyalar ve yükler konulduğu zaman kolayca yırtılır. Elyaf çantalar ise poşetlere oranla daha fazla yük taşımanıza yardımcı olur. Bu yüzden alışveriş için oldukça avantajlıdır. Sağlık açısından hiçbir zararı yoktur. Kullanım ömrü uzun olduğu için maliyet konusunda da sizlere çok fayda sağlar. Oldukça kullanışlı ve ekonomiktir.

Tela Elyaf Çanta Fiyatları Nelerdir?

Tela elyaf çantalar reklam amacı ile üretilebilir. Bu işlem için farklı ölçü ve boyutlarda çok sayıda model üretimi gerçekleşir. İhtiyaca uygun çantaların üretiminin yapıldığı sektörler vardır. Bu sektörler ile iletişim haline geçerek bilgi alınabilir. Reklam logosu, çantanın içeriği, baskısı, ne kadar üretileceği konusunda bilgiler verilmesi gerekir. Bu bilgiler eşliğinde fiyat bilgisi almak daha kolay olacaktır.

Genellikle fiyat açısından da oldukça ekonomiktir. Alışveriş amacı ile kullanılan elyaf çanta modellerine de oldukça uygun fiyat seçenekleri ile sahip olmak mümkündür. Çantaların sahip olduğu ölçüler fiyatın değişmesine neden olabilir. Boyut olarak büyük olan modeller diğerlerine oranla daha pahalı olabiliyor

Tela Elyaf Çanta Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İhtiyacınızı en doğru şekilde karşılayan seçimler yapmak için tela elyaf çantaları almadan önce bazı dikkat edilmesi gerekenleri bilmek gerekir.

Dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Çantanın ölçülerine ve büyüklüğüne dikkat etmek gerekir. Çok sayıda eşya taşınacaksa büyük elyaf çantalar tercih edilmeli.
 • Çanta üzerinde yırtık bulunmaması gerekir. Çantalar alınmadan önce sağlamlık açısından detaylı şekilde incelenmesi gerekir.
 • Çantada kullanılan kumaşlar bilinmeli ve kaliteli kumaş karışımları tercih edilmelidir.
 • Kullanım alanına uygun seçimler yapmaya özen gösterin. Sırt için büzgülü çanta tercihleri yapılabilir.

Elyaf çantaların içeriğine ve fiziksel görüntüsüne dikkat etmek kaliteli ürünlere sahip olmayı kolaylaştırır. Ayrıca güvenilir yerlerden ve kişilerden alışveriş yapmak gerekir.

Tela Elyaf Çanta Kullanım Alanları Nerelerdir?

Bu tür çantalar çoğu alanda tercih edilir ve kullanılır. Kullanım alanının geniş olması nedeniyle sıkça karşımıza çıkar. Eczane, ev, işyeri, market, okul, restoran gibi çoğu alanda kullanılır. Tela adı verilen kumaş tekstil sektöründe çok sayıda ürün için de kullanılır. Örneğin tela kumaştan çantalar, ayakkabılar, elbiseler yapılıyor.

Ayrıca elbise astarlarında da bu kumaş türü yaygın olarak kullanılıyor. Tela elyaf çantalar küçük eşyaları taşımaya yardımcı olduğu için spor salonu gibi mekanlar içinde vazgeçilmez bir konuma sahiptir. Su şişesi ve spor giysilerini taşımada kullanılır. İnşaat sektörü ve tekstil sektörü de kullanım alanları arasında yerini alır.

Tela Elyaf Çanta Modelleri Nelerdir?

Model ve renk açısından çok çeşitli ürünlerdir. Dikdörtgen veya kare görünüme sahip modelleri mevcuttur. Ayrıca bazı modeller boyuna doğru artış gösterir. Bazıları ise enine doğru uzar ve boyu daha kısadır.

Marketlerde genellikle geniş alana sahip modeller tercih edilir. Ayrıca renk bakımında da göze hoş gelen modellere sahiptir. Kırmızı, beyaz, mavi ve siyah gibi renk seçeneklerinde karşınıza çıkabilir. Kullanım alanına göre özel tasarım tela elyaf çantalara sahip olmak da oldukça kolaydır. Farklı modelleri sayesinde elde ve sırtta kolayca taşınabilir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Teklif Sepetim