Makaleler » Matbaa » Yeni açılan firmaların baskı ihtiyaçları neler?

Yeni açılan firmaların baskı ihtiyaçları neler?

Yeni açılan firmaların baskı ihtiyaçları neler?

 

Yeni açılan firmaların baskı ihtiyaçları bunların arasında ihtiyaç dışında zorunlu olan şeylerde bulunmakta matbaa baskıları ihtiyacın dışında zorunlu ihtiyaçlarda aralarında bulunmaktadır.

 

Yeni açılan bir firma isterseniz adım adım nelere ihtiyacı olcuğunu birlikte bakalım;

 

Logo tasarımı

 

Yeni açılan bir firma markasına uygun şekilde logo tasarımı ve renkleri olması gereki logo tasarımı kurumsal bir şekilde tasarlattırabilirsiniz. Unutmayın! Logonuz sizin ön kimliğinizdir sizi tanımayan kişiler logonuzu görüp ilk izlenime ilk düşüncelere sahip olurlar bu düşüncelerin olumlu olması için logo tasarımına dikkat edilmesi gereklidir.

 

Kartvizit

 

Yeni açılan her işletme ve marka işini geliştirmek için her gün bir çok kişiyle tanışır. Kartvizit tanışmalarda firmanızın kurumsal görünümünü iş dünyasında tanıtan ve sizin hakkınızda ön bilgi firma logosu, ad soyad, ünvan bilgisi, telefon, adres, web sitesi, mail adresi gibi bilgilerin yer aldığı firmanızın kimliğidir aslında kartvizitiniz.

 

Fatura

 

Firmanızın logosunun olduğu yasal zorunluluğu olan fatura, irsaliye, tahsilat makbuzu, sipariş formu v.b gibi resmi makbuz baskıları yasal onay gerektiren baskılardır. Her işletmede olmazsa olmazların arasındadır.

 

Zarf

 

Firmanızın müşterilerine göndericeği evrak fatura v.b şeyleri içine koyacağı zarflar kurumsal kimliğiniz için büyük öneme sahiptir. Zarflar diplomat zarf, torba zarf olarak genellikle firmalar tercih etmede faturalar için diplomat zarf evraklar v.b şeyler için torba zarf kullanılmaktadır. Logonuzun yer aldığı zarflar kurumsal kimliğiniz ve markanızın itibarı için çok önemlidir.

 

Antetli Kağıt

 

Markanızın logosunun yer aldığı ve adres, telefon, mail, web adresi gibi bilgilerinde genellikle yer verildiği fiyat tekliflerinde anlaşmalar da en çok kullanılmaktadır. Antetli kağıt firmanızın kurumsal iş hayatında profesyonel olarak ilerlemesi marka itibarı için önemlidir.

 

Cepli Dosya

 

Şirketinizin logosunun yer aldığı ve iletişim bilgilerine yer verilen cepli dosyalar evrakların v.b şeylerin içerine konulup korunduğu toplantılar da ve muhafaza ederken genellikle kullanılmaktadır. Cepli dosya kurumsal kimliğin bir bütün halde durmasını sağlamaktadır.

 

Karton Çanta

 

Markanızın logosunun ve iletişim bilgilerinin yer aldığı kayıt dan karton yapılan çantalardır. Karton çantalar yeni bir müşteri ile tanışma esnasında kurumsal kimliğinizi ön izlenimizi olumlu yönden etkilemektedir. Müşterinize karton çantanızın içine koyduğunuz cepli dosyanız kartvizitiniz, tanıtım broşürünüz ve diğer promosyon ürünleri hepsinin tasarımı birbiri ile uyumlu olduğu ve kurumsal bir görünüm olduğu için müşteriniz karşısında olumlu bir ön izlenim oluşturursunuz.

 

Promosyon Ürünleri

 

Şirketinizin kurumsal görünümüne önem veren işletmeler kurumsal kimlik baskılarından sonra promosyon ürünleri de yaptırmaktadır.
Yeni kurulan işletmeler genellikle tercih ettiği promosyon ürünleri;
- Plastik Kalem
- Metal Kalem
- Küp Bloknot
- Ajanda
- Takvim

 

Restaurant ve kafeler için

 

Yeni açılan Restaurant ve kafeler için kurumsal bir izlenim için markasını müşterilerine güzel yansıtması gerek; amerikan servis, el ilanı, broşür, ıslak mendil gibi baskı materyallerini logosuna yer vererek kurumsal bir görünüme sahip olurlar.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Teklif Sepetim