Makaleler » Reklam » Yeni Oluşan Markaların Matbaa Promosyon İhtiyaçları

Yeni Oluşan Markaların Matbaa Promosyon İhtiyaçları

Yeni Oluşan Markaların Matbaa Promosyon İhtiyaçları

Senelerdir hayalinizde olan işi kurmak için bir yola koyuldunuz. Aklınızda iyi olduğuna ve sizlere para kazandıracağına dair inandığınız müthiş bir fikriniz var. Adım attığınız bu yenidünyada, ilk bakışta aklınıza gelmeyen pek çok detayı kısa bir sürede düşünmeniz ve ihtiyacınız olabilecek her şeyi belirlemeniz gereklidir.

Profesyonel işletmenin doğru bir başlangıç yapabilmesi için duruşunu ve kalitesini kullandığı her bir ürüne yansıtması büyük önem taşımaktadır. Yeni bir iş kurarken öncelikli olan ihtiyaçlarınız arasında yer alacak baskılı-baskısız kâğıt ürünleri, markanızın doğru şekilde ve en kısa zamanda geniş kitlelerin aklında yer etmesi adına büyük önem taşır. Peki, yeni oluşan markaların matbaa promosyon ihtiyaçları nelerdir?

Yeni Markaların Matbaa Promosyon İhtiyaçları Nelerdir?

Yeni bir dünyaya adım atılırken bazı ürünlerin her an elinizin altında bulunması gerekeceği unutulmamalıdır.

Bu ürünler;

 1. Kartvizit
 2. Fatura
 3. Zarf
 4. Antetli kağıt
 5. Dosya
 6. Broşür, el ilanı, katalog,
 7. Yapışkanlı not kağıdı ve küp bloknot
 8. Promosyon ürünleri
 9. Cepli dosya
 10. Karton çanta
 11. Kafe ve lokantalara özel ürünler olarak sıralanabilmektedir.

Yeni Oluşan Markaların Temel Matbaa Promosyon İhtiyaçları

Kendi işini kurmuş olan her girişimci, her gün pek çok yeni insanla tanışmaktadır. Kurumsal kimliğinizi ortaya koymakta olan, şirketinizi iş dünyasında tanıtmanızı sağlayacak ve karşınızdakilere güven verecek en vazgeçilmez araçlardan biri de, iş dünyasındaki kimlik sayılan kartvizitlerdir.

Şahıs ve şirket bilgilerinizi iletmenin en kolay ve temel yolu olan kartvizit, yeni iş kuracak birinin en önemli öncelikleri arasında yer almaktadır. Bir diğer ihtiyaç ise, faturadır. Markanızın logosunu taşıyacak olan fatura ve irsaliye gibi kurumsal olan evraklar, ticarette kurumsallığın olmazsa olmazı arasında yer alır.

Yasal onay gerektirecek olan bu tür belgelerin basımlarında, size tek bir noktadan ihtiyacınız olan bütün baskılı-baskısız ürünleri sunacak güvenilir bir adres bulmanız gerekir. Müşterilerinize göndereceğiniz olan evrakları içine koyacağınız zarfların kalitesi de önemli bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zarflar, müşterileri etkilemenizi sağlamaya yardımcı olurlar. Firmanıza özel olan, markanızı belleklere kazıyacak biçimde dikkat çekici tasarıma sahip zarflarla farkınızı ortaya koymuş olursunuz. Şirketinizin logosunun yanı sıra bilgilerinin yer alacağı antetli kağıtlar, profesyonel şirketin kurumsal duruşunu göstermesi açısından önem taşır.

Yeni Oluşturulan Markalarda İhtiyaç Duyulan Matbaa Promosyon Ürünleri

 1. Plastik Kalem
 2. Metal Kalem
 3. Küp Bloknot
 4. Ajanda
 5. Takvim

Şirketin kurumsal görünümüne önem vermekte olan işletmeler, kurumsal kimlik baskılarının ardından promosyon ürünleri de yaptırmaktadır. Promosyon ürünlerinin tamamının tasarımı birbiriyle uyumlu olduğu ve kurumsal görünüm kazandığı zaman müşteri karşısında olumlu bir ön izlenim oluşturulur.

Yeni Marka Kurulurken Gerekecek Olan Diğer Matbaa Ürünleri Nelerdir?

Kurumsal kimliğinizi etkili bir biçimde hedef kitlenize ulaştırmanızı sağlayan başlıca ürünler arasında katalog ve broşürlerin büyük bir önemi bulunmaktadır. İşinizi tanıtırken sunmakta olduğunuz hizmetleri ve ürünlerinizi anlatacak olan katalog, broşür ya da bilgilendirici el ilanları; müşterilerinizi etkileyecek başlıca yardımcınız olarak devreye girecektir.

Etiket ve stickerlar, ürünlerinizin üzerinde logonuzun ve bilgilerinizin yer aldığı etiket ve sticker’lar kullanarak sunmak, özenli hizmetinizin bir göstergesi ve parçası olarak şirketinize duyulan saygıyı artıracak ve ürünlerinizi daha çekici bir hale getirecektir. Yapışkanlı not kağıdı ve küp bloknotlar ile şirketinizin adı ve logosunun basılı olduğu bu ürünler, müşterilerinizin her aldıkları notta sizleri hatırlamasını sağlamaktadır.

Yeni Kurulacak Olan Bir Marka Neden Matbaa Promosyon Ürünlerine İhtiyaç Duyar?

Promosyon ürünleri sayesinde; müşterilerinize ve dostlarınıza yapacağınız küçük jestler sağlanır. Onlara verdiğiniz değeri gösterip, şirketinizin farkını bir kez daha ortaya koyabilirsiniz. Sizlere özel olan tasarımlarla hazırlanan ve müşterilerin şirketinizi sık bir şekilde hatırlamasını sağlayacak olan takvim, defter ya da ajanda gibi promosyon ürünleriyle de, çok yüksek meblağlar harcamadan markanızın hafızalarda yer edinmesini sağlayabilirsiniz.

Kafe ya da lokantalara özel ürünlere de ihtiyaç duyulmaktadır. Yeni bir kafe açtınız ve kullanacağınız bütün ürünlerin, markanızın duruşunu yansıtmasını dileyebilirsiniz. Kullanacağınız kağıt amerikan servisi, tek kullanımlık şekeri, tuzu, ıslak mendili ve bu gibi ürünleri üzerinde kafenizin ismi yer alacak şekilde üretmeniz, misafirlerinizin sizlere olan güvenini ve sempatisini büyük ortanda arttıracaktır.

Matbaa Promosyon Ürünlerinin Yeni Markalara Katkıları Nelerdir?

Kartvizit önemli tanışmalarda firmanızın kurumsal olan görünümünü, iş dünyasında tanıtmakta ve sizlerin hakkında ad soyad, unvan bilgisi, telefon, ön bilgi firma logosu, adres, web sitesi, mail adresi gibi temel bilgilerin yer aldığı firmanızın toplam bir kimliğidir aslında.

Firmanızın logosunun da olduğu yasal zorunluluğu bulunan fatura, irsaliye, tahsilat makbuzu ya da sipariş formu ve benzeri gibi resmi makbuz baskıları da yasal onay gerektiren baskıların başında gelir. Bunlar, her bir işletmede olmazsa olmazların arasında yer alır.

Marka İtibari ve Kurumsal Kimlikte Matbaa Promosyon Ürünlerinin Önemi

Firmanızın müşterilerine göndereceği evrak fatura gibi şeyleri içine koyacağı zarflar ise kurumsal kimliğiniz için büyük öneme sahip olan ürünlerdir. Zarflar diplomat zarf, torba zarf olarak çoğu zaman firmalar tercih etmede, faturalar için diplomat zarf evrakla için de torba zarf kullanılmaktadır. Logonuzun yer alacağı bu zarflar, kurumsal kimliğiniz ve markanızın itibarının da bir nevi göstergesidir.

Matbaa Promosyon Ürünleri İçin Dikkat Edilmesi Gereken Temel Bilgiler

Markanızın logosunun yer alacağı ve adres, telefon, web adresi ya da mail adresi gibi bilgilerin genel olarak yer verildiği fiyat tekliflerinde anlaşmalar da en sık kullanılmaktadır.

Antetli kağıt firmaların kurumsal iş hayatında profesyonel bir biçimde ilerlemesinde ve marka itibarında önem taşır. Tüm bu ürünler sayesinde; markanızın güvenilirliğinin yanı sıra, itibarı da artacaktır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Teklif Sepetim